Tworzymy Twój Wizerunek

Strony Mobilne

Wpływ technologii mobilnych na życie każdego człowieka urósł do tego stopnia, że trudno sobie wyobrazić dzień bez ich udziału. Taki stan rzeczy jest efektem dużego wzrostu popularności smarfonów i tabletów przy jednoczesnym spadku cen dostępu do internetu przenośnego.

Zjawisko to spowodowało także otwarcie nowego kanału na komunikacje marketingową z potencjalnymi odbiorcami. Wiele firm ma świadomość, że szybkie zaistnienie w świeci technologii mobilnych ma wpływ osiągniecie przewagi konkurencyjnej. Pierwszym krokiem w tym celu dla każdej firmy powinno być stworzenie dedykowanej wersji mobilnej swojej strony internetowej.

STRONA RESPONSYWNA

Jest to klasyczna strona internetowa, zaprojektowania w taki sposób, aby w trakcie przeglądania jej na różnej wielkości ekranach zawsze wyświetla się ona w sposób czytelny i przejrzysty. Poza zmianą w sposobie wyświetlania się tekstu oraz zdjęć na stronie responsywnej, modyfikacji ulega także sposób prezentacji menu w celu łatwego nawigowania przy użycia smartfona. Poniższa grafika prezentuje sposób wyświetlania się strony w sposób responsywny.

strony mobilne kraków

STRONA MOBILNA

Jest to od podstaw zaprojektowana nowa strona internetowa, na którą internauta zostaje przekierowany w momencie korzystania z urządzeń mobilnych. Tworząc taką stronę stosuje się wszystkie zabiegi w celu szybkiego i przyjaznego jej przeglądania. Rezygnuje się ze obciążających niepotrzebnych elementów graficznych, natomiast te niezbędne umieszcza się w odpowiednio zminiaturyzowanych formach.

RESPONSYWNA VS MOBILNA

Największą różnicą pomiędzy stroną responsywną a mobilną jest fakt, że w przypadku wczytywania się strony responsywnej pobierane są w całości wszystkie elementy graficzne, co niekorzystnie wpływa na jej szybkość.

Jest to o tyle istotny element, że szybkość działania strony jest jednym z bardzo istotnych czynników właściwej optymalizacji dla wyszukiwarki Google, a w przypadku stron mobilnych jest on kluczowy. Dlatego też witryny posiadające dedykowane strony mobilne są przez Google dodatkowo faworyzowane w ustalaniu hierarchii wyników wyszukiwania.